blog o cestování s dětmi

Jak se tak máme…

Když už mě čas od času někdo nazve bloggerkou (z čehož mám tak trochu husinu), tak vás dnes nechám nahlédnout trochu víc do svého (našeho) soukromí. Třeba někoho zajímá, jak se tak máme, kde a proč jsme, jak se pereme s tím z…. kašlem, jak zvládáme bezmléčnou dietu atd…Tak buď vypněte, nebo enjoy:-).

Jsme opět na cestách. Pokaždé se z jednoho víkendu tak nějak nenápadně stane týden někde mimo domov:-). Děti nechodí do školky, od ledna bych jejich účast ve školce napočítala snad na prstech obou rukou… A je nám tak fajn. Strašně moc cítím, jak mi v životě chybí příroda! Když náhodou zamíříme do Prahy, jsem vždycky v šoku, kolik betonu nás obklopuje. To zazní „čůrat“ a člověk aby běžel 500 m, než najde kus trávy:-D. Což je samozřejmě problém, že jo:-).

Véčko je hodně v práci (kdo není v dnešní době:-( )  a já jsem se rozhodla, že nebudu sedět v koutě, čekat, až se večer vrátí z práce  a mezitím truchlit, že nemáme dům, že trčíme ve 4. patře v malém bytě, že nemáme tu možnost nechat děti hrát jen tak před barákem, ale že s tím něco udělám… Brácháč do školky nemůže (s velkým otazníkem zůstává, jestli do školky vůbec chodit bude). Žloutkovou mi v září schramstne škola, takže je jasné, že prostě trajdáme, kde se dá. A máme se fajn. I když ve čtyřech by nám asi bylo lépe:-(.

Celkem mě nadchla myšlenka přenést dětské pokoje ven! Proč je na každém hřišti jen skluzavka, pískoviště, pérák a houpačka? Miluju, když o dětech nevím, protože si hodiny hrají před chalupou a staví si z větví a dřevíček třeba lesní hřiště pro panenky. Jednou všem ukážu, jak má vypadat pořádné dětské hřiště! To vám říkám:-)! Více o našem možná trochu netradičním hraní najdete i tady.

A kašel? Jak přišel, tak zas odešel. Čeká nás vyšetření na plicním, kolečko na ORL za námi, stejně tak jako alternativní medicína (metoda EAV). A řeknu vám, vždycky jsem si věděla, že nejíme úplně ukázkově biošpaldovoovesně čili zdravě, ale myslela jsem si, že je ještě to v pohodě. Prostě zlatá střední cesta. Nikdy jsem děti necpala sladkostmi, vedla jsem nekonečné debaty s prarodiči o tom, že čokolády fakt nechceme. Ale během návštěvy lékařky zabývající se alternativní medicínou jsem se až styděla, co jíme. Tak jsem udělala tlustou čáru! Nikdy nebudeme asi jíst jen zrní, jak tomu říkám, ale z jídelníčku jsme komplet ze dne na den vyřadili mléčné výrobky (a že na nich byl Brácháč závislý) a zařadili „zdravější“ potraviny. A zjistila jsem, že děti často ani rozdíl nepostřehnou a světe div se, začaly jíst jídla, která dříve odmítaly. Brácháč si k tomu dává denně svou dávku homeopatik. Věřím, že se to projeví! A zvládají to naprosto skvěle! A tady se mi potvrdilo to, že pokud člověk něčemu věří a je si v tom jistý, že to prostě jde!S dětmi obzvláště.

Na zítra jsem naplánovala naší první zahraniční cestu ve třech:-). Mám trochu bobky, ale dáme to! Teda pokud nebude ráno pršet, to mě nikdo nikam nedostane:-).

Tak se i vy mějte fajn! A pokud se vám v životě něco nelíbí, nechoďte kolem toho, ale něco s tím udělejte! Mrkněte třeba na báječný článek z dílny Svobodné hry. Najdete jej tady. Rozhodně stojí za přečtení.

A nezapomeňte: každý jsme jednou dole, jednou nahoře. A je jen na nás, jak rychle se od dna odlepíme. A i když tyhle fotky doslova „smrdí“ pozitivní náladou, i u nás to někdy těžce dře:-).

Jednou dole, jednou nahoře

 

6 komentářů

  • Moc by mě zajímal dětský jídelníček bez mléčných výrobků, ráda se inspiruju. Sami jich jíme opravdu hodně, ale nedovedu si to bez nich představit.

  • Ani já jsem si to nedokázala představit:-(. U nás byly vážně často. Ráno po probuzení jedna MAtylda, pak jedna svačinka byla mléčná, večer Hollandie, sem tam nějaký sýr, sýrová tyčinka na výletech. Ze dne na den jsem to utla. Původne jsem chtěla dojíst zásoby, ale něco se ve mne zlomilo a všechno šlo do koše. A prostě to nebylo. Brácháč asi dvakrát v noci šel hledat Matyldu, ale od té doby klid. Oba dva. Neptají se, nežádají, chápou, neloudí. Ani čokoládu. Když ji dostanou, tak ji vrátí, že mají alergii. Pomohlo nám to k tomu, že děti akceptují mnohem víc ovoce. Brácháč se v tom vždy jen ponípal, musela jsem ho doslova nutit, cpát to do něj. Teď přijde a řekne, že chce jablíčko. Dnes snědl k svačince dvě. Bramboračku nechtěl, řval, že ne ne a ne. A teď? Vezme lžíci a jí. Nemáme úplně striktní dietu, třeba mléko ve složení nestuduji. Ale prostě na vaření a pečení používám rýžové mléko. Např. palačinky z rýžového mléka a celozrnné mouky snědly, ani rozdíl nepoznaly. Perník jsem též pekla z rýžového mléka, ještě do něj dala chia, no ani mně to moc nechutnalo, ale snedly to. A to jsou spíše zmlsaní, než že by snědly, co jim člověk dal.
    Takže doporučuji

  • Jančo, a já tě za to obdivuju! I za to, že dovedeš přiznat, že to občas dře, protože já často propadám panice a smutku z toho, že na Čudlu někdy řvu a jsem nepříjemná a pak je mi to líto. Díky!

  • Synové mají těžkou alergii na bílkovinu kravského mléka, nesmí nejen mléčné výrobky, ale ani nic, co obsahuje syrovátku – pečivo, sušenky, atd..dietu držím s dětmi, jde to, ale je to náročné, obzvláš´t při cestování..

  • Dietu držíme asi dva roky..vynechávala jsem i lepek jednu dobu, pak jen pšenici, soju, vejce..
    Do masa dávám často kokosové mléko(v plechovce), do omáček mandlovou nebo ovesnou smetanu, pudink z ovesného nebo kokosového..krém na dort , zmrzliny atd. z kokosového v plechovce..
    Inspiraci hledám na různých vegan stránkách a pak upravuju dle našich potřeb..
    Jinak jako dezert/svačinu oba zbožnují avokádo s banánem – madší jen tak, starší ještě s kakaem a javorovým sirupem..
    Více mi vyhovují jiné značky, než Alpro – to má na můj vkus příliš mnoho složek..Jinak pokud byste měla zájem nějaké ověřené bezmléčné recepty, napiště, pošlu přes FB..

  • Dobrý den, za recepty budu ráda. Já teda nemám tu dietu až tak přísnou. Alergie se neprokázala ani z krve, nicméně dle alternativní medicíny tam problém je. Budu ráda za recepty třeba na email sdetmivbaglu@seznam.cz Moc děkuji!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Jak na (sebe)prezentaci

Světe, tady jsou mé děti!

Vysvědčení aneb kolik to háže?