Jana čili já

Máma. Dvě malé děti (2 a 5 let), často používaná slova “ larina“, bronchitida, exém, podezření na astma , skoro Praha, byt, 3. patro, žádný výtah, žádný balkon…stručně, jasně, výstižně. 

„Mám dvě celkem standardně se vyvíjející děti. Holčičku a chlapečka. Říkejme jim paní Žloutková a Bráchoségra.  A jejich časté nemoci. A touhu bydlet v domě se zahradou. A taky smůlu, protože dům asi nikdy mít nebudeme.  A tak, když to všechno skloubíte dohromady, vychází z toho velká potřeba cestovat, jezdit do přírody… no prostě: „Pražácí, no“.

O vzniku jmen se dozvíte více zde

Mami proooč??? Proč to všechno dělám? více zde…

Hlavním impulzem pro založení tohoto blogu bylo letošní léto.  Zjara jsem zrušila  šestitýdenní pobyt v ozdravovně, neboť jsem usoudila, že zas až tak psychicky odolná nejsem.  Představovala jsem si ty scény plné potu a hysterie, momenty, ve kterých zapomínám na veškeré respektující zásady… kdy denně zápasím jednou rukou s ročním Bráchoségrou u inhalátoru poté, co jsem ho v 6 hodin ráno vzbudila,  když po probdělé a prořvané noci konečně usnul, a druhou rukou zápasím s paní Žloutkovou řvoucí „já chci taky!“.  A přísahala jsem si, že s dětmi strávím co nejvíce času v přírodě. Celkem jsme od jara do podzimu dali asi 12 týdnů mimo domov. Jsem superhrdina!

A když už máme tolik zážitků, podělím se o ně. Třeba někomu usnadním práci při plánování výletů, někoho nakopnu někam vyjet, někomu budu připadat nudná… s tím ať se každý popere po svém:-).

Každopádně budu ráda, když se  i ostatní podělí se mnou a vytvoříme společně mapu osobních zkušeností s cestováním spolu s dětmi. Protože tohle není žádná placená inzerce, ale real life:-).

Vložte komentář