Jungholz -lyžování s těmi nejmenšími dětmi

Autorkou článku je Tereza- Díky!

Loni v zimě jsme byli poprvé s dětmi lyžovat mimo hranice České republiky. Pořád jsem zvažovala, vzhledem k tomu, že máme ještě malé děti (letos 2,5 a 4,5 roku) a syn v té době nelyžoval, zda se vyplatí a má smysl jezdit někam dál než k nám na chalupu do Krušných hor či někde po Čechách. Nakonec jsem se po intenzivním googlování našla naprosto ideální variantu – Jungholz (Rakouská enkláva v Německu). 

Tohle malé středisko asi 100 km od Mnichova má kromě své krátké dojezdové vzdálenosti z ČR i další obrovskou výhodu, pokud máte malé děti. Pokud si dáte práci a najdete si, tak jako my, ubytování, kde je v ceně tzv. Königscard (zdarma v ceně ubytování), pak máte denně 3 hod lyžovaní zdarma pro všechny zúčastněné (děti i dospělé), plus denně na 3 hod zdarma vstup do vodního světa cca 15 km vzdáleného a 3 hod vstup do snad největší herny v životě, co jsem kdy viděla. Víc opravdu netřeba 🙂 To, že cesta trvá z Prahy asi 5 hodin a skoro celá je po dálnici až na poslední kousek, to už je jen bonus.
Dopoledne si s dětmi zalyžujete, odpoledne si můžete vybrat mezi herničkou nebo vodním světem. Nezaplatíte ani euro. Je tam ideální prostor jak pro začínající lyžaře (menší jezdící pás s různými postavičkami), tak pro větší děti (dvě sedačkové
lanovky, mírnější kopce, prudké padáky pro dospělé až nahoře dosažitelné kotvami). Od ubytování 5 min. autem. Takže se to dá dělat i tak, že jeden lyžuje s dětmi dopoledne a druhý hlídá mladší dítě, které nelyžuje nebo se jen trochu „plácá“ na jezdícím páse, přes poledne si zalyžuje druhý dospělí, zatímco děti chrupou a
odpoledne jde celá rodina do bazénu nebo herničky. Za mě super – kvůli dětem!
Dodnes na to vzpomínají (ano, především díky GoPro kameře, na kterou nedám dopustit😊).

Já bych si toto středisko  jako lyžař pro sebe nevybrala, ale pokud chcete najít ideální kombinaci, jak strávit zimu s dětmi na horách, lyžovat i bavit se, pak je tohle středisko ideální řešení.

Tady odkazy:

tady je ten vodni svět – naprosto super – https://www.abc-nesselwang.de/

 

6 thoughts on “Jungholz -lyžování s těmi nejmenšími dětmi”

    1. Pokud budete lyžovat a využívat služby jen v rámci Koenigscard karty, pak můžete počítat jen s naftou/benzínem na cestu tam a zpátky (záleží, odkud jedete) a pak s ubytováním – na odkaze výše možnosti ubytování s kartou + jídlo na dobu pobytu (záleží na délce a co si nakoupíte a pro kolik lidí:)

      1. Děkuji za krásný článek i odkaz na ubytování. Nevím, zda špatně hledám, ale našlo mi to jen odkaz na jeden BB penzion a camping. Takže vlastně jen ten BB. Nenašla jsem tam ale zmínku o nějaké třeba společné kuchyňce… Jak jste si tam prosím vařili a dívala jsem se správně? Děkuji moc, snad tím moc neobtěžuji.

Vložte komentář