Kitzbühelské Alpy s dětmi

Poslední srpnový týden (čili před takřka půl rokem, wow Jani, ty blogersky jedeš!) jsme naprosto spontánně místo do Dolomit vyrazili s dětmi do Kitzbühelských Alp. Rozhodujícím faktorem pro volbu této destinace byla vzdálenost z Prahy. Pět hodin jízdy jsme zvládli jen s jednou krátkou přestávkou. Mimochodem, při cestách do Rakouska často stavíme na super odpočívadle Fürholzen West (další tipy najdete i v průvodci). Možná i s ohledem na termín nám nepřálo počasí tak, jako když vyrážíme do Rakouska koncem června. Ale i tak to byla fajn dovolená, ač některé výlety byly významně poznamenány deštěm či mlhou, která by se dala krájet. Pozn. pro zvětšení fotek si vždy klikněte na gelerii. Detailní popis výletů najdete v online Toulkách. 

Když bych měla jedním přídavným jménem charakterizovat Kitzbühelské Alpy, tak bych jednoznačně řekla: ZELENÉ. Zelené kopečky a údolí protnuté pěšinami, po kterých můžete nekonečně dlouho korzovat s kočárkem. Nemohla jsem se vynadívat a to jsem fanouškem spíše „suchých skal“.

KDE SE UBYTOVAT

Ubytování jsme vybrali v městečku Westendorf. Bohužel jsme tentokrát šlápli hodně do …., takže konkrétní tip s ubytováním sdílet nebudu (zaručené tipy z jiných oblastí najdete v tomto článku). Jen vám doporučím si při hledání ubytování dát pozor na kostely v bezprostřední blízkosti  a na to, jestli má ubytovací zařízení myčku a mikrovlnku (není to samozřejmé a pro ty, co na dovolené z jakéhokoliv důvodu vaří a nechtějí se stát otroky plotny a dřezu, to může být dost zásadní:-). A přitom taková blbost co?:-)). Samotný Westendorf mě nechal spíše emočně klidnou. Inu málo výhledů a žádná myčka je málo výhledů a žádná myčka:-)). Příště bych hledala ubytování blíže městečku Scheffau (a jezeru Hintersteinersee, Rehbachklamm apod), Ellmau a Going, protože pohled na skalní masiv Wilder Kaiser se neomrzí. Jen nám tam letos furt zacláněl nějaký mrak, kazisvět jeden!

SLEVOVÁ KARTA

Protože jsme nesehnali ubytování nabízející i slevovou kartu (kromě tzv. Gaestekarte), koupili jsme pro celou rodinu tzv. Sommercard, se kterou jsme měli zdarma jízdy lanovkou a další výhody. Mimochodem, s Gaestekarte, kterou získají od svého ubytovatele všichni, jsou zdarma např. autobusy či vlaky mezi městečky, čehož lze krásně využít během výletů (např. si můžete vyjet lanovkou ve Westendorfu a sjet lanovkou do  Brixen in Thale a odtud se pak vrátit vlakem; případně se z Ellmau přes hřeben dostat do Scheffau – viz. níže).

WESTENDORF, FLEIDINGGIPLFEL A ALPINOLINO

Pak se naše cesta ubírala již směrem Alpinolino a Spoggolino, WESTENDORF, GAMPENKOGEL

ELLMAU, ELMI´S ZAUBERWELT

 

GOING, PONYALM

Jestli se nebudete moct nabažit pohledem na Wilder Kaiser, můžete pokračovat na dalším výletě, tentokrát z městečka Going. Nám bohužel výlet příliš nevyšel. Od horní stanice lanovky Astbergbahn jsme se chtěli vydat na malý 4 km dlouhý okruh přes Brenneralm a Schwaiglerkogel, ale počasí nám nepřálo (natož abychom se v městečku Going šli vykoupat), stejně jako zapomenutý potažmo ztracený pracovní mobil nám na klidu nepřidal (ten mobil byl samozřejmě zapomenutý v autě, jak jinak). Tak příště. Ten výhled tam totiž stojí za to! Děti si aspoň vyhřebelcovaly poníky (na těch můžete jet i na projížďku). Já moc nemám tyto „atrakce“ ráda, ale musím říct, že se tam o poníky hezky starali. A ta lavička! Na té bych mohla sedět celý den!

KITZBUHELER HORN, DĚTSKÁ FERRATA

KITZBUHEL, HAHNENKAMM

 

HOHE SALVE

K Hohe Salve netřeba nic dodávat, fotky mluví za vše. Ale zkusili jsme to. Víc informací najdete v Toulkách s dětmi v báglu. Tam jsou tedy i barevnější fotky:-).

KAISERWELT SCHEFFAU

S ohledem na předpověď počasí jsme se opravdu nepokoušeli o žádné složitosti. Kaiserwelt Scheffau je takové lesní hřiště, no, v dešti nic moc:-). Ale zas jsou tam stromy, takže stín:))).

Na tomto výletu jsem ocenila, že i v srpnu mám pro každého softshellové rukavice, náhradní oblečení v Ikea pytlíku, pláštěnku na batoh a ponča. Jen doporučím, abyste si vždy před dovolenou zkontrolovali, jestli vám dítě z toho ponča jaksi nevyrostlo:-). Dokud jsme jezdili s kočárkem, velmi jsem ocenila obří Salewa pončo, pod které se v případě nouze vešly obě děti i s manželem a kočárkem. A matka vždycky vydrží!

Připomínám, že z tohoto dětského světa se můžete dostat přes hřeben až k ropuše Elmi v Zauberwelt Ellmau.

A jaká místa jsme vůbec nestihli a byly na seznamu? Jejda, těch bylo!

  • Rehbachklamm
  • Hartkaiserbahn, Rübezahlschnitzweg
  • Hochbrixen,  Filzalmsee
  • motokáry v St. Johann in Tirol
  • ….je toho spousta, co jsme nestihli. Až bude někdy čas, zkusím seznam doplnit. Případně můžete i vy přidat Vaše tipy do komentáře!

Pokud se vám článek líbil, neváhejte jej sdílet dál. Podpořit mě můžete i nákupem průvodců. Můj eshop najdete zde. 

Vložte komentář