blog o cestování s dětmi

Naše nejkrásnější výlety v Saském Švýcarsku

Když se řekne Saské Švýcarsko, možná se vám vybaví místa jako Bastei nebo Königstein, ale ne všechny cesty nutně vedou právě tam. To jsem se snažila ukázat ve svém třetím průvodci právě  Saským Švýcarskem.  Je můj nejméně prodávaný průvodce (ano, udělejme si kvalitní reklamu hned v úvodu:-) ), přitom skrývá takové skvosty! Já jsem na něj vlastně pyšná úplně nejvíc! Je malej, ale šikovnej!  Že ho ještě nemáte? No tak neblbněte a jděte do něj!

A proč jako, když všechno najdu na netu? Jsou věci, které na netu najdete jen horko těžko. I mně dalo dost práce dopídit se toho, jaké trasy jsou zvládnutelné s malými dětmi. Možná si říkáte, že to neřešíte, však to dítě vždycky dá, případně ho poponesete… Jasně, můžete si dítě různě podávat, případně ho narvat do batohu, za krk či do zubů, ale pokud máte rádi výlety, kdy je dítě a to i to nejmenší, co nejvíce samostatné, možná by se vám jedna taková šikovná brožurka do batohu mohla hodit.

A to se ani nemusíte nikam třepat autem. Věděli jste, že v Německu máte možnost si od 1.6. koupit tzv. 9 EURO Ticket a jezdit s ním celý měsíc MHD zdarma? Je jedno jestli autobusem, příměstským vlakem či S-Bahnem. Jako skupinka můžete využít jednodenní tzv. Labe – Elbe Ticket. Cena je 420 Kč). Jízdní řád pro 2022 pak najdete zde.  O našem výletu do Saského Švýcarska vlakem jsem psala např. zde. 

My to máme z chaloupky coby kamenem (20 minut). A každé návštěvě Českého Švýcarska doporučím alespoň jeden, dva výlety i přes hranice. Stojí to totiž za to!

Třeba taková Carolafelsen, to je naprostá pecka! No jo, jenže kudy kam? Dlouho jsem se pídila po informacích, jestli s dětmi zvládneme Wilde Hölle. Zvládly, ale bylo to skutečně peklo:-). Ono je totiž dítě a dítě a je rozdíl, jestli dítě měří 110 cm nebo 140 cm. Někdy vám ty centimetry můžou opravdu chybět. I to se v průvodci dočtete.  Stejně tak vám poradím, kde s malými dětmi zakotvit cestou k Idagrotte. Idagrotte, to je taková nádhera! Ale má vůbec smysl se tam třepat, když se tam s dětmi stejně budu bát? Má!

A kam vyrazit v hlavní sezóně, když nerad chodím s davem? Co třeba pobalit doma čelovky a vyrazit směr Kleinhennersdorf?

Nejsou Schrammsteine moc náročné? V kolika letech to zvládne asi tak dítě samo? Věřím, že vám i množství fotek a má osobní zkušenost pomůže rozseknout tyto otázky, které se nejeden rodič často klade.

Všechny trasy jsem prošla s vlastními dětmi ve věku 4 – 9 let. A výlety jsem se pokusila sestavit tak, aby se často nabízela jednodušší, ale i náročnější varianta pro zdatné výletníky. Troufám si říci, že trasami nepohrdnou ani dospělí.  Pokud máte děti mladší, doporučím vám prozatím výlety z prvních Toulek, kam jsem zařadila ty méně náročné, ale neméně krásné výlety z německé strany.

Jen pozor! Kůrovec nezná hranice! I na německé části je třeba si před výletem ověřit, zda je zvolená trasa schůdná. Aktuální informace najdete zde. 

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kde přenocovat cestou z Alp

Pyreneje s dětmi

Lyžování s dětmi v Alpách- Wildkogelarena