Tipy, kde se ubytovat s dětmi v Rakousku

V této rubrice bych ráda přinášela konkrétní tipy na ubytování v Rakousku. Protože co si budeme povídat, jestli je něco oříšek, tak je to vybrat si z té obrovské nabídky, na kterou v Rakousku narazíte. Člověk neví, kam dřív:-).  Budu ráda, když se zapojíte i vy se svou zkušeností. Další tipy, kde a jak vybírat ubytování a jak je to s těmi kartičkami, najdete v mém průvodci

WAGRAIN

  • TANNENHOF V Tannenhofu se nám opravdu velmi líbilo. Nejen, že apartmán 2+1 byl skoro stejně velký jak náš byt:-), tak jsme měli k dispozici i balkón s výhledem na velkou zahradu. A tam, tam to byl ráj! Trampolína, houpačky, bazén, malé brouzdálko a pingpongový stůl. Tuším, že tam byla i nějaká šlapací vozítka pro nejmenší. Majitelé velmi milí, však si počtěte více v tomto článku. Ubytování v ceně sice nezahrnovalo žádnou z kartiček, ale Rudi (majitel), nám velmi ochotně obstaral kartičky Sazburgerlandcard, se kterými jsme měli lanovky a vstupy všude možně zcela zdarma. Jo a čerstvé housky k snídani, ty také byly:-).

SCHLADMING

  • HAUS PRETSCHERHaus Pretscher prošel od té doby, co jsme v něm byli ubytovaní,rekonstrukcí, nicméně pevně věřím tomu, že ta jeho kvality posunula ještě výš. My jsme zde byli maximálně spokojení. Před domem byla zahrada s trampolínou, domečkem pro děti s spoustou dopravních prostředků. A co bylo na tomto ubytování nejkrásnější – poloha. Penzion je umístěn na kopci s krásným výhledem, přesto k němu byla jízda ještě relativně v pohodě (čili žádné sáhodlouhé serpentiny do země nikoho). V ceně ubytování byla i kartička Schladming Sommer Card, se kterou jsme měli všechny jízdy lanovkou zdarma.

ZELL AM SEE

  • GASTHAUS HAMMERSCHMIDTpenzion ležící jen kousek od Zell am See, ve vesničce Maishofen (na kole to od penzionu po cyklostezce s nulovým převýšením bylo cca 5 km až na pláž jezera) též naplnil naše očekávání. Polohu mimo centrum dění jsme velmi ocenili. Též velkým plusem bylo, že penzion ležel hned vedle koňských stájí, takže děti měly o zábavu postaráno. Jen je potřeba se připravit s větším množstvím much, ale s tím se v Rakousku na statku tak nějak počítá. Apartmán byl velmi prostorný a před penzionem bylo i malé hřišťátko pro děti.

TIPY OD VÁS

NASSFELD 

FLACHAU

  • BIOBAUERNHOF UNTERLEGENGUT– Lucka vyzkoušela tyto apartmány už 2x, v létě i v zimě. V okolí Flachau najdete skvělých výletních míst s malými dětmi.

SCHLADMING  – HAUS IM ENNSTAL

  • HAUS LOSCHVeronika vyzkoušela stejně jako její kamarádka a vždy maximální spokojenost. V ceně ubytování je i tzv. Sommer card, která přináší řadu výhod (mrkněte na můj článek o dovolené ve Schladmingu). Každý den je zde možnost si brát od domácích čerstvé mléko. 

HOHE TAUERN – UTTENDORF

  • HAUS SCHRAGL – Veronika doporučuje zejména pro polohu a přijatelnou cenu apartmánu. Pozor však pro ty, co nespí příliš tvrdě – jsou zde slyšet kostelní zvony.

2 thoughts on “Tipy, kde se ubytovat s dětmi v Rakousku”

  1. My máme dobrou zkušenost že Saalbach – Hinterglemmu, hotel Alpina (https://www.alpina-hotel.net/). S 3,5 let synem jsme byli na 8 dní. Ubytování super, jídlo, polopenze, bohatá, malý se rád koukal na přípravu čerstvých volskych ok, omelet, smažených vajíček, palačinek atd., které paní kuchařka připravovala na přání hostů. Personál příjemný, nebyl problém domluvit se anglicky. Hotel je pár metrů od kabinky Zwelferkogel Bahn v Hinterglemmu. Dostali jsme kartičku Joker Card, takže lanovky, koupaliště, muzea a autobusy zadarmo. A když bylo jeden den škaredě, tak je v hotelu pěkná herna pro děti 😉

Vložte komentář